Autor Kraljević rođeni Širokobriježanin (iz sela Rujan) s prebivalištem u Zagrebu zahvalivši se svima koji su pomogli izdavanje ove knjige, a koja je plod višegodišnjeg rada istaknuo da je za neke od više od 13.000 natuknica trebalo svega nekoliko trenutaka, a za neke dane i mjesece da ih se objasni. „Ovaj ričnik u stvarnosti ima 1.350, a ne 544 stranice", dodao je Kraljević.
„Nimalo reda radi nego promišljeno i umno Kraljević se dosjetio posvetiti svoje životno djelo onima koji su govorili, pa se i sačuvao njihov jezik", istaknuo je između ostalog dr. sc. Antun Lučić redoviti profesor na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Mostaru koji je napisao pogovor za knjigu. Novinar i humorista Frano Vukoja je na sebi svojstven i jedinstven način opisao nekoliko natuknica i izričaja što je izazvalo smijeh i aplauz nazočnih na predstavljanju knjige. Ćuko - „Ide dragi i poveo ćuku obojica jednaka u struku", Brkalija - „Anđe šta bi rekla za moje brke" „Ja kroz take pišan svaki dan" kaže Anđa, neke su od izričaja koje je istaknuo Vukoja.
„Posebno me dojmio sami početak knjige u kojoj stoji 'onima koji su govorili', jer ozbiljni ljudi govore i razgovaraju, a ne pričaju", rekla je dr. sc. Sanja Vulić profesorica hrvatskog jezika i književnosti na Hrvatskim studijima Sveučilišta u Zagrebu predstavljajući 'Ričnik zapadoercegovačkoga govora' istaknuvši da 'rječnik govori o životu ovdašnjeg puka i njihovim običajima, a ne samo o govoru'.
Predstavljanje ovog jedinstvenog 'Ričnika zapadnoercegovačkoga govora' svojim nastupom upotpunili su članovi gangaške skupine 'Ganga' i voditelj programa Predrag Kožul predsjednik Matice hrvatske Ogranak Široki Brijeg organizator predstavljanja knjige i uz tvrtku 'Dan' d.o.o. iz Zagreba nakladnik knjige.
'Ričnik zapadnoercegovačkog govora' pisan je na 544 stranice, a osim uvodnog dijela (Zemljopisni okvir, Skupljanje riči, Mirila uvrstbe, Sastav ričničkoga članka, Brojitba) sadrži esej o zapadnohercegovačkom govoru (Obćepovistni podatci, Područno ustrojstvo, Podritlo ZHgovora, Popis značajka ZH-govora), zatim 13.056 natuknica i 1.367 izričaja, opširan popis literature i na kraju zemljovid govora s ucrtanim jezikoslovnim granicama.